Sukienki wieczorowe na studniówkęBal studniówkowy to dla wielu młodych kobiet pierwsza okazja, by założyć na siebie elegancką kreację. Mimo że w sklepach znajdziemy rozmaite sukienki wieczorowe trudno jest znaleźć taką, która spełni oczekiwania młodej damy.

Krótkie sukienki studniówkowe wypierają długie suknie, które jeszcze do niedawna były obowiązkowym strojem na ten wyjątkowy bal. Są one eleganckie, ale jednocześnie dużo wygodniejsze. Poza tym młode dziewczyny chętnie pokazują nogi – w tej kwestii sukienki wieczorowe dają dużo większe możliwości niż długie suknie.

Sukienki wieczorowe na studniówkę powinny być wybierane w sposób rozsądny i przemyślany. Oczywiście wybrana kreacja przede wszystkim powinna nam się podobać, ale trzeba zwrócić uwagę na to by była stosowna do okazji. W końcu na balu studniówkowym pojawia się dyrekcja szkoły i całe grono pedagogiczne, dlatego nie wypada nam założyć sukienki bardzo skąpej, odsłaniającej zbyt dużo. Można sobie rzecz jasna pozwolić na większy dekolt, ale wtedy sukienka powinna mieć skromniejszą długość – np. kończyć się tuż powyżej kolana.

Kiedyś na balu studniówkowym przeważały sukienki wieczorowe w stonowanych, ciemnych kolorach – jak czerń, brąz, bordo czy granat. Obecnie panuje w tej kwestii zupełna dowolność i nikogo nie zdziwi maturzystka w soczystej czerwieni, różu czy nawet w złotej kreacji. Czasy się zmieniają i moda studniówkowa również ewoluuje.